Фановите на македонскиот шампион ќе навиваат против Македонија среде Скопје!

Синоќа македонските навивачки групи се обединија да навиваат за националниот тим на клучниот натпревар за пласман на Европското првенство против Косово на 26 март во Скопје. Сепак, навивачката група на шампионот на Македонија одлучи да навива против македонската репрезентација – односно за Косово.

 

 

Дел од косовските медиуми, а и „Балистите“ на социјалните мрежи открија дека заедно со фановите на косовската репрезентација од татковината, ќе навиваат за Косово на натпреварот на „Тодор Проески“ против Македонија.

Kosovan Football 🇽🇰@kosovanfooty_EN

🇽🇰🇦🇱 @Ballistet1992 are IN as well.@fcshkendija fans to support on March 26 as we face North Macedonia in Play off semi-final.

View image on Twitter
See Kosovan Football 🇽🇰‘s other Tweets
Извор гол.мк