Расте бројот на жртвите по синоќешниот земјотрес во Турција

0
50

Најмалку 18 лица загинаа во земјотресот, со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала, кој синоќа ги погоди источните делови на Турција.

Според првите луѓе на окрузите Елазаг и Малатија, бројот на повредени е повеќе од 550 и тоа не е конечна бројки