Велешанец загина во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Според МВР, полицијата информацијата ја добила од Службата за Итна помош која прва стигнала на местото на несреќата, по што и екипа од СВР Велес која направила увид на местото на несреќата, во која има еден загинат.

Медицинските екипи констатирале дека настраданиот веќе починал на лице место а неговото тело било извлечено околу пладне односно четириесетина минути по несреќата.