(Видео)Таравари: Потребна е коалиција од трите албански партии за победа на ДУИ

Алијансата за Албанците им нудат коалиција на Беса и на Алтернатива со цел да се победи ДУИ, вели Арбен Таравари од Алијансата за Албанците во емисијата ТОП ТЕМА на Телма. Тој негира дека направените листи за можната коалиција со останатите две албански партии е само во корист на Алијанса на Албанците за тие да добијат добитнички места. Вели дека, според направените анкети, потребна е тројна коалција за конечно да ја победат ДУИ.