ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе протестира, Милошоски повикан во Обвинителството

0
88

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протестен марш од Обвинителството до Врховниот суд во 18 часот за, како што велат од партијата, да се упати порака за почитување на правдата и ќе се спротистави на кршењето на Уставот и законите.

Опозициската партија побара одговорност од лидерот на СДСМ Зоран Заев за разговорот кој го објавија, а во кој се слуша неговиот глас, за кој тврдат дека се мешал во одлуките на судската власт.