Груби: ДУИ целосно ги поддржува законските решенија

0
7

ДУИ целосно ги поддржува Законите за јавно обвинителство, Совет на јавни обвинители, за одбрана, изборниот законик со корекција на изборните единици како и преспанскиот, охридскиот и добрососедскиот договор. – напиша Артан Груби на полноќ.

Ова следеше откако генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски синоќа на својот фејсбук профил напиша дека постои реална можност да се направи ново парламентарно мнозинство, а потоа и нова стабилна влада која ќе организира редовни парламентарни избори.