Едно лице нападнато во Градски парк во Скопје

На 16.02.2020 во 15.20 часот во СВР Скопје, А.П.(34) од Пробиштип пријавил дека во 14.20 часот во Градски парк, поради претходно недоразбирање околу сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.