ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА КАЈ ВЕЛЕШКО НОГАЕВЦИ – ЕДЕН ЗАГИНАТ И ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ

Се случи железничка несреќа кај велешкото село Ногавци, денеска попладне околу 12 часот. Воз удрил во автомобил, со петмина патници кои најверојатно тргнале на дијализа во велешката болница.

Еден од патниците го загубил животот, а останатите четворица се повредени во несреќата кај железничкиот премин во близина на селото.