Исчезнаа две малолетни девојчиња од Скопје

0

Министерството за внатрешни работи вчера добило пријава за исчезнување на две малолетни девојчиња од Скопје.

Вчера во 14:30 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека од Јавната установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение самоволно се оддалечила нивната штитеничка 17-годишнатаА.Е. од Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Вечерта во 21:00 часот во СВР Скопје, 45-годишниот М.Ф. од село Трубарево,скопско пријавил дека околу 15:00 часот во непознат правец се оддалечила неговата 16-годишна ќерка М.З. од село Трубарево. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.