Контролор во ЈПС бил физички нападнат

Вчера претпладне, контролор во ЈПС пријавил дека бил физички нападнат од 29-годишен скопјанец.

„На 23.02.2020 во 12.00 часот во СВР Скопје, И.И.(37) од Скопје пријавил дека околу 11.25 часот на автобуска постојка на ул.„Димитрије Чуповски“, додека извршувал работни задачи како конторолор во ЈСП, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од В.П.(29) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.