Милошоски ќе ги носи „бомбите“ кај Русковска

Пратеникот Антонио Милошоски се очекува да ги достави снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“ на шефицата на Јавното обвинителство за организиран криминал Вилма Русковска на нивната средба закажана за денеска.

Средбата е на иницијатива на Милошоски кој минатата недела во Собранието објави снимен разговор на кој наводно се слушаат лидерот на СДСМ Зоран Заев и други лица, кои разговораат за финансирањето на телевизијата на првобвинетиот во „Рекет“ Бојан Јовановски.