Разбојништво во дом на Скопјанец – Под закана со оружје му одзеле пари

На 22.02.2020 во 14.25 часот во СВР Скопје, С.Б.(42) од Скопје, пријавил дека околу 14.00 часот во куќа на ул. „Ѓорѓи Капчев“ сопственост на З.П. бил физички нападнат и со закана со огнено оружје му било извршено разбојништво од пет до шест непознати лица при што му биле одземени пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.