Силен ветер во Скопје корнеше покриви и дрвја

Откорнати и паднати дрвја и кровови од објекти е епилогот од синоќешното невреме предизвикано од силниот ветар што го погоди Скопје.

Булеварот Партизански одреди во „Карпош 4“ беше блокиран од паднатиот лимен покрив од една од околните згради. Екипи на јавните претпријатија беа излезени на терен.

Ветерот дуваше со брзина од околу 70 километри