Трагедија во Кавадарци – момче паднало во сопствениот дом и починало

Младо момче од Кавадарци починало, откако паднало во својот дом.

-Вчера во 14:00 часот во СВР Велес, 46-годишната С.Ѓ. од Кавадарци пријавила дека во семејната куќа на ул.„Страшо Пинџур“ во Кавадарци, нејзиниот син 22-годишниот Н.Ѓ. од Кавадраци паднал, по што била повикана Итна медицинска помош од Општата болница Кавадарци и од страна на лекар е констатирана смрт, без траги на насилство. Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од Полициска станица Кавадарци и Јавен обвинител, по чија наредба телото е предадено на обдукција – информира МВР.