Тројца приведени, едно лице во бегство за нападот на полицаец во Велес

Три лица се приведени, а полицијата трага по уште едно лице во врска со нападот на 46 годишен полицаец пред цркавата „Св.Спас“ кај градските гробишта во Велес. Полицаецот кој се здоби со четири прострелни рани во абдоменот и една во колено, е вон животна опасност.