(ФОТО) Пратеникот Мухамед Зеќири стана татко – доби ќерка

Благодарни сме Господе што на овој ден, 24.02.2020, нè израдува со ќеркичка-напиша пред малку на социјалните мрежи пратеникот Мухамед Зеќири , споделувајќи ја радосната вест со своите пријатели и јавноста.

„На овој свет денеска дојде Далиа Нани Зеќири, 50 см и 3.280 г.

Бескрајно благодарни сме Господе што го израдува нашето семејство. Се молиме Господе оваа радост која ние ја почувствувавме денеска, да ја почувствуваат и сите оние парови кои посакуваат да имаат деца!!!

Амин“- стои во Фејсбук објавата на пратеникот.