Шпанец физички нападнат во Скопје

Утрово во 03.35 часот Џ.Ф. од Шпанија физички бил нападнат од непознато лице.

На 23.02.2020 во 04.35 часот во СВР Скопје, Џ.Ф.(34) од Шпанија, пријавил дека околу 03.35 часот во угостителски објект на ул. „Димитрие Чуповски“ бил физички нападнат од непознато лице, се вели во полицискиот билтен.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за расчистување на случајот.