(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ЗОШТО ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЈА ИЗРЕШЕТАЛЕ ФИЛМСКАТА ЅВЕЗДА

„Кремирајте ме и пепелта расфрлајте ја над знакот Холивуд“, напишала Маркез на Фејсбук само три минути пред да биде застрелана од полицијата.
Вознемирувачко видео од полициска интервенција во која актерката Ванеса Маркез, позната по улогата во „Брза помош“ е објавена во судот во Лос Анџелес, јавува Daily Mail.
На видеото се гледа како Ванеса вади пиштол и им се заканува на полицајците кои дошле да ја проверат, по што полицајците пукале кон неа од автоматска пушка.