Во светот 470907 се заразени од корона вирусот, 21 315 починале, а оздравеле 114 775

0
102

Податоците до синоќа укажуваат дека во светот заразени со вирусот се околу 450.000 луѓе, починале околу 120.000, а излекувани се 112.000.

Вчера Шпанија ја претекна Италија според бројот на жртвите за 24 часа, а СЗО предвидува дека следниот епицентар ќе бидат сад.

Извор Канал5