Дурловски: Ќе и’ се оддолжам на татковината од која сум проникнал!

ВМРО-ДПМНЕ синоќа едногласно ја усвои листата на кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија. Носител на листа во петата изборна единица е познатиот македонски оперскиот пеач Игор Дурловски.

Човек кој зад себе има бројни меѓународни признанија од областа на оперската музика, но и човек кој меѓу народот важи за вистински и искрен патриот.

За мотивот на неговиот политички ангажман, Дурловски во интервју за „Нетпрес“ вели дека единствено го води чувството на љубов и долг кон својот народ.