Загреб не престанува да се тресе, денеска нов земјотрес

Загреб денеска го погоди нов земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала, јавија хрватските медиуми.

Земјотресот бил почувствуван во Загреб и околината, но засега не се забележани матеијални штети, туку предизвика страв кај граѓаните, по двата силни земјотреси кои се случија вчера со јачина од 5,5 степени и 5,0 степени.

Извор Тв21