На средбите во Брисел Ердоган не се ракуваше поради корона вирусот

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, вчера беше во посета на Брисел каде оствари повеќе средби во врска со мигрантската криза на турско-грчката граница.

Тој наместо ракување со соговорниците, во случајот со генералниот секретар на НАТО, со раката го допре срцето.

Столтенберг одговори на ист начин.