Нови проблеми за Роналдињо: Уапсен е во Парагвај поради фалсификување документи (Видео)

Поранешниот виртуоз со топката, Роналдињо се соочува со големи проблеми со законот откако стави крај на фудбалската кариера.

Бразилецот бил уапсен заедно со неговиот брат во Парагвај затоа што во себе имале фалсификувани пасош и лична карта.