Уапсени пијани скопјани кои агресивно се однесувале со полицајци

Двајца скопјани биле уапсени откако биле агресивни кон полициски службеници на должност.

-Вчера во 13:40 часот на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода 54-годишниот Т.Ѓ. и 42-годишниот З.Т. двајцата од Скопје, поради тоа што под дејство на алкохол се однесувале агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија. По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци – информира МВР.