Фудбалерот од Тетово кој игра во Кина со јасна поракa: Земете пример од тука, воведете репресивни мерки

Искусниот репрезентативец на Швајцарија кој е роден во Тетово, поточно е од Боговиње, Блерим Џемаил во моментов игра за Шенжен од Кина.

Џемаил во изјава за , „Кориере дело Спорт“ зборуваше за ситуацијата во Кина, држава која успеа да го побед страшниот корона вирус.