Двегодишно дете искасано од куче-скитник

Двегодишно дете било искасано од куче-скитник во Скопје.

Како што соопшти МВР, вчера во СВР Скопје, Х.С.(33) од Скопје пријавил дека на ул.„Емин Дураки“, неговиот двегодишен син бил каснат од куче скитник во пределот на левата рака.