Демолирани 50 споменици на гробиштата „Камник“

На 09.04.2020 во 10.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Јужноморавски бригади“, на гробиштата „Камник“, од непознат сторител биле оштетени околу 50 споменици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.