Едно лице загина, а четворица се повредени во сообраќајка кај Струмица

Повредените се пренесени со Итната медицинска помош во струмичката болница, каде се задржани на лекување, а увидот се уште трае.

Повеќе детали за несреќата од полицијата најавуваат за утре. /МИА