За време на полициски час продавал дрога

На 03.04.2020 во 21,15 часот, полициски службеници од СВР Скопје од ул.“Индира Ганди“, го лишиле од слобода С.Д.(21) од Велес кај кого за време на воведената мерка за ограничено движење била пронајдена бела прашкаста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.