Кривична пријава за момчето кое си го избоде својот татко до смрт

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.А.(24) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,убиство“.

На 12.04.2020 околу 23.15 часот на ул.„Бигла“ во Скопје, при семејна расправија, Д.А.(24) со нож му нанел повеќе убодни рани на својот татко С.А.(55), од кои истиот починал.

Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, а Д.А. бил лишен од слобода.