Мајка и четиримесечни бебе од Кочани се примени во Инфективната клиника

Со полесна нклиничка слика но сепак на инфективната клиника сместена е мајка од Кочани со нејзиното со четиримесечно бебе од Кочани. Новороденчето е во добра состојба.

Затвореник од истражниот затвор од Шутка кој почина пред неколкиу дена бил позитивен на корона вирусот –откриено е откако брисот е земен постмортем .

За разлика од вчерашните регистрирани 29 случаи денеска има 46 новозаразени со Ковид 19 па бројката на дијагонстицирани е 663. Нема вести за починати лица, а починатата родилка од Куманово, за која што вчера попладне информираше Министерството за здравство, ќе биде евидентирана во денешниот извештај на ИЈЗ. На клиниката за Инфективни болести примени се нови пациенти.