Полициски службеници од СВР Скопје уапсиле скопјанец на бул.“Илинден“

На 03.04.2020 во 15,30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.“Илинден“, го лишиле од слобода Д.В.(19) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.