Почина едномесечно бебе во Битола

Вчера околу 14 часот во битолската полиција е пријавнео дека во дом на улицата „Кленовец“ во Битола починало едномесечно бебе.

Била повикана и итната медицнска помош од каде лекар констатирал смрт.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Битола, инфомраат од полицијата, но не се соопштуваат повеќе детаљи за овој случај.