Тешко повреден малолетен пешак во сообраќајка во Скопје

Утрово било пријавено дека на 07.04 се случила тешка сообраќајка во Скопје откако патничко возило удрило во малолетен пешак. Во соопштението од МВР стои:

На 09.04.2020 во 06.41 часот било пријавено дека на 07.04.2010 околу 13.30 часот на ул.„Македонско-косовска бригада“ патничко возило „опел зафира“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(30) од Скопје, удрило во малолетен пешак. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.