Уште еден тежок ден за Италија: Вирусот усмрти уште 681 лице – вкупниот број на починати се искачи на 15.362

Бројот на новозаразени во Италија продолжува да паѓа и денеска се регистрирани 4.805 нови случаи заболени од коронавирусот, додека за 24 часа како последница од истиот починало 681 лице.

Според најновите податоци, вкупно починале 15.362 лица, а регистрирани се вкупно 124.632 заразени.