Џонсон е во многу добро расположение, тврди неговиот портпарол

LONDON, ENGLAND - MARCH 25: Prime Minister Boris Johnson on the telephone to Queen Elizabeth II for her Weekly Audience during the coronavirus (COVID-19) pandemic at 10 Downing Street on March 25, 2020 in London, England. (Photo by Andrew Parsons-WPA Pool/Getty Images)

Британскиот премиер Борис Џонсон е во многу добро расположение откако синоќа се премести од одделот за интензивна нега во болничка соба, но неговото закрепнување сè уште е во почетна фаза, изјави денеска неговиот портпарол.

„Премиерот штотуку започнува да закрепнува и тој ќе ги следи советите на медицинскиот тим“,

рече портпаролот на прашањето кога Џонсон ќе се врати на работа.

„Од болницата рекоа дека минатата ноќ бил во исклучително добро расположение“, додаде портпаролот.