Битолчанка пронајдена мртва во нејзината куќа

На 22.05.2020 околу 18:15 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул. „Леринска“ во Битола во сопствената куќа била пронајдена почината О.Р. (67) од Битола.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.