Велосипедист прегази шестгодишно дете

На 08.05.2020 во 14,00 часот во СВР Струмица, Т.Т.(55) од Струмица пријавил дека на 07.05.2020 околу 17.00 часот на улица Крсте Мисирков во Струмица велосипедист удрил во неговиот 6 годишен син, по што застанал да му пружи помош.

По незгодата од доктор во Медицински центар Струмица на малолетникот му биле контстирани тешки телсни повреди.