(ВИДЕО) Џафери: По завршувањето на вонредната состојба, ДИК е обврзана да постапува според роковите за изборите

Спикерот на Собранието Талат Џафери во емисијата Вин Вин вечерва на Телма изјави дека е поканет на лидерската средба и смета дека веднаш по завршувањето на вонредната состојба ДИК веднаш треба да почне со подготовка на изборите.