Вработени во МВР позитивни на ковид-19

Hеколкумина вработени во Министерството за внатрешни работи се позитивни на коронавирусот, потврди министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

„Денеска стигна информацијата дека во една од единиците при МВР има заболени со коронавирус. Нивните првични контакти се веќе анализирани и издадени се решенија за изолација. Преземени се сите мерки од епидемиолозите и тоа го координиравме во текот на утрово“,

рече Филипче одговарајќи на новинарско прашање.

Тој не прецизираше колку точно од лицата вработени во МВР се позитивни на ковид-19.

Извор 360