Мицкоски: Вечна слава на хероите!

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ им оддаде почит на осумте загинати полицајци кои загинаа во вооружената престрелка во кумановско „Диво Насеље“ што се случија на 9 и 10 мај во 2015 година.

Нашата слобода е резултат на постојана борба, крв, пот и страдања. Нашето денешно живеење во слобода е резултат на оние кои ги дадоа своите животи за неа. Најмалку што можеме да направиме е да ја дадеме нашата најдлабока почит.

Вечна слава на хероите!, напиша Мицкоски.

Нашата слобода е резултат на постојана борба, крв, пот и страдања. Нашето денешно живеење во слобода е резултат на оние…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Samstag, 9. Mai 2020