Момче со боксирач претепано на бензинска пумпа во Скопје

Момче било нападнато со боксирач на бензинска пумпа во Скопје, објави МВР.

-Вчера во 14:15 часот во Полициска станица Карпош, 25-годишниот А.А. од Скопје пријавил дека околу 11:10 часот на бензинска пумпа на подрачје на општина Карпош во Скопје, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, бил физички нападнат со боксирач од К.Н.. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот – стои во дневниот билтен на МВР.