Овчар од Косово се обидел да обљуби малолетник крај Градско

Вчера во 14,30 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека дента околу девет часот часот во нива во селото Чичево, крај Градско на место викано “Подколец“ М.В.(47) од Косово, кој работел како најмен овчар, се обидел да изврши обљуба врз 16 годишен малолетник. Малолетникот успеал да избега.

Осомничениот бил приведен во полициска станица, известен е Јавен обвинител и се превземаат мерки за расчистување на случајот.