Осуденик од Затворот Идризово починал на Клиника

Осуденик од затворот Идризово починал вчера на Клиника, соопшти полицијата.

-Вчера во 11:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ починал 58-годишниот М.П. од Скопје, осуденик од КПУ Идризово, кој бил донесен на 04.05.2020 од КПУ Идризово со здравствени проблеми. Од страна на доктор е констатирана смрт. Телото на починатиот е предадено за обдукција – информира МВР.