Пешак почина по удар од автомобил во Скопје

Вчера во попладневните часови околу 14:30 часот се случила трагична сообраќајна незгода во главниот град Скопје на булеварот „Александар Македонски“.

 

Неофицијално, возило од марка „опел“ удрило пешак, кој починал на лице место.