Пронајдено безживотно тело на скопјанец во фаза на распаѓање

На 22.05.2020 во 14:53 часот во СВР Скопје, Б.П. пријавил дека на ул. „Анастас Митрев“ од стан во кој живеел У.И (42) неколку дена се шири непријатна миризба.

При полициската интервенција во станот било затекнато телото на У.И. во фаза на распаѓање.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

По наредба на јавен обинител телото е предадено на обдукција.