Рекорден број на новозаразени во Индија

Индија во изминатите 24 часа има 5.224 случаи на новозаразени со коронавирус, што е рекорден број.

Вкупниот број на инфицирани сега изнесува 96.169, од кои 3.029 луѓе починале како резултат на Ковид-19.

Во неделата, Индија објави дека го продолжила карантинот до крајот на месецот.

Извор MaxFax