Се урнал Руски Ми-8, загинал целиот екипаж

Руски воен хеликоптер Ми-8 се урнал во Московксиот регион, соопшти руското министерство за одбрана.

Сите членови на екипажот починале, наведено е во соопштението, пренесуваат руските медиуми.

Тројца членови на екипажот загинале, според наводите намедиумите.

Според првичните информации, причината за катастрофата е дефект.