Уапсени двајца скопјани кај кои била пронајдена дрога

Во Скопје уапсени се две лица откако кај нив при претрес била пронајдена дрога. Како што стои во соопштението од МВР:

На 08.05.2020 во 18.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Ѓорѓи Капчев“ го лишиле од слобода Н.С.(41) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени прашкаста материја и црна течност. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 09.05.2020 во 00.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Киро Глигоров“ за време на забраната за движење го лишиле од слобода Ж.Љ.(32) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.