Шокантни детали за лекарот кој ги уби своите родители: Ги застрелал поради викенд куќата, а мештаните го паметат како херој

Д-р Зоран К. (48), од Сремски Карловци, кој вчера ги убил своите родители, помогнал во поплавите што ја зафатиле Србија пред шест години.

„Ова е вистинско време сите невработени колеги да покажат што знаат и што можат да направат, да ја покажат својата посветеност и посветеност на Хипократската заклетва, да им помогнат на нашите луѓе кои имаат потреба во областите како Крупањ и Раѓевина, кои сериозно страдааа“, изјавил тогаш Зоран.

Во интервју за „Новости“, тој изјавил дека е невработен општ лекар и дека посетил околу 700 домаќинства, носејќи им сигурност и верба во многу луѓе дека не се сами.

Неговите соседи и мештани се во неверување по злосторството што го сторил затоа што го паметат како херој кој им помагал на повредените за време на поплавата во Обреновац. Да потсетиме, вчера наутро ги убил своите родители Љубодраг (77) и Гордана (66) со истрели од ловчиска пушка во викендичка во населбата Дока.

Истрагата ќе утврди зошто ценетиот лекар кренал раце против родителите. Како и да е, мотивот за ова отежнатото убиство сè уште се утврдува дали тој го убил за профит или бил помалку разумен и несвесен.

Според неофицијалните информации, Зоран се расправал со неговите родители околу продажбата на викендичката каде што биле вчера наутро. Во бес, тој ја зел ловџиската пушка и ги застрелал родителите. Ги остави телата во викенд куќата, по што излегол и ја отстранил пушката.

Осомничениот ќе биде задржан во притвор до 48 часа и ќе биде изведен, со кривична пријава, пред високиот јавен обвинител во Нови Сад.

Извор Локално